Gladiolu kaitēkļi

Tripsis -  šis ir viens no nopietnākajiem gladiolu kaitēkļiem, tas ir mazs kukainītis, ar neapbruņotu aci grūti saskatāms, aptuveni 1,2mm līdz 1,5 mm liels. Veģitācijas periodā tas bojā gan ziedvārpas, gan ziedus, izsūcot to sulu. Līdz ar to ziedi ir kroplīgi, kārtīgi neatveras. Ziemas periodā tripsis var bojāt bmbuļsīpolus, arī izsūcot to sulu. Sīpoli ir ar brūnganiem plankumiem un paņemot rokā var just, ka tie ir lipīgi. Veģitācijas periodā ieteicams miglot ar  kādu  insekticīdu , novācot sīpolisņus, tos var mērcēt tam paradzētos insekticīdos. Ziemas periodā, ja temperatūra glabātuvē ir zem +10 C, tripsis ir neaktīvs. Tripsis ir izvēlīgs, ne visas šķires tam garšo vienādi.

Sprakšķu kāpuri (drātstārpi) - vairojas nezāļainos laukos, attīstības periods no kāpura izšķilšanās līdz vabolei ilgst apmēram 4- 5 gadus. Ja gladiolas iestādām augsnē, kurā ir sprakšķu kāpuri, tie vispirms iegraužas gladiolu asnos, bojā lapas, vēlāk iegraužas jaunajos bumbuļsīpolos, bojātās vietas parasti inficējas ar kraupi. Efektīvu apkarošanas līdzekļu nav.  Vienīgā izeja - nestādīt gladiolas atmatās un nezāļainu lauku tiešā tuvumā. 

Kailgliemeži - tie uzbrūk gladiolām, ja tās tiek iestādītas noēnotās vietās. Gliemežiem nepatīk apkaisīšana ar pelniem. Ir arī veikalos nopērkami dažādi līdzekļi. Labāk tomēr gladiolas tik nepiemērotā vietā nestādīt.

Pūcīšu kāpuri (zaļgani vai brūni pelēki, resni kāpuri) - parasti apgrauž gladiolu lapas augsnes virskārtas līmenī. Vienkāršākais apkarošanas paņēmiens - izķert.

Dažādas laputis, tīklērces un citi kukaiņi - tos var likvidēt izmantojot insekticīdu miglojumus.