Gladiolu slimības
Gladiolu profilaktiskā miglošana ir ieteicama, bet vajadzība pēc miglošanas, katram jāizvērtē pašam. Katram pašam jāseko līdz gladiolu veselības stāvoklim. Nevajadzētu miglot, ja nav redzamas slimību pazīmes, jo kad būs uzsākta miglošana, tad tā sistemātiski būs jāatkārto.
Pielietojamo ķimikāliju klāsts ir plašs.
Pret dažādām puvēm gladiolām izmanto Swich vai Signum u.c. Ja gladiolu laukā ir tripši, tad var pievienot insekticīdu.
Gladiolu fuzarioze - sausā puve, dzeltēšana, viena no bīstamākajām gladiolu slimībām. Lapas no galotnes sāk dzeltēt. Mūsu apstākļos tā visātrāk izplatās jūnija beigās, jūlija sākuma un augustā, pēc lietus periodiem. Ja pamana slimu augu, nekavējoties tas jāiznīcina. Slimības izplatību veicina vienpusīgs slāpekļa mēslojums, it sevišķi amonija nitrāta mēslojums. Tiklīdz pamana slimību, viss lauks ir jāmiglo ar kādu no fungicīdiem.
Gladiolu sleratinoze - sīpolu sausā melnā puve, sāk dzeltēt lapas gali, līdz nodzeltē visa lapa un nokrīt, tālāk pūst stublāja iekšējā daļa. Šo slimību veicina kālija trūkums zemē. To var daļēji vai pilnībā apturēt, ja pēc novākšanas sīpolus žāvē ap +30 C un vismaz nedēļu.
Botritoze - pelēkā puve, tā parādās kā lieli brūngani puves plankumi uz lapām, lapas izžūst, stublājs sāk pūt tieši pie pašas zemes, parasti izplatās augusta sākumā un ļoti mitrās vasarās. Šīs slimības apkarošanā labi palīdz profilaktiski un regulāri miglojumi.
Septorioze - lapu sīkplankumainība, gladiolu cietā puve. Brūni, apaļi plankumi ar melniem punktiņiem uz gladiolu lapām, kas parādās jūlija beigās, augusta sākumā. Slimība aktivizējas ļoti lietainos, vai ļoti sausos laika apstākļos. Palīdz miglošana pret puvēm, var izmantot Swich, Signum vai citus.