Mēslošana
Pamatā mēs katrs vadāmies pēc savām zināšanām un iespējām, dažādās vietās ir atšķirīga augsnes struktūra. Ja ir smaga augsne, tad Pamatmēslojumu fosforu (P) un kāliju (K) var jau iestrādāt iepriekš, rudenī, bet slāpekli (N) pavasarī. Jāvadās pēc tā, kādā attīstības periodā ir gladiolas.
- Augšanas sākumā, kad veidojas lapas - slāpeklis (N).
- Augšanas vidū, kad veidojas ziedpumpurs - pilns NPK komplekss un samazina (N).
- Tieši pirms ziedēšanas N ieteicams dot kalcija nitrāta formā, jo kalcijs nostiprina ziednešus.
- Pēc ziedēšanas - kālijs. Ja augsē iestrādāti kūtsmēsli ar paaugstinātu slāpekļa saturu, tad papildus vēl jāiestrādā kālija minerālmēsli,. Augiem uzņemamā kālija daudzumam augsnē būtu aptuveni divas reizes jāpārsniedz slāpekļa daudzums.
- Jāuzmanās no pārmēslošanas ar slāpekli, pārmērīga tā lietošana pazemina izturību pret slimībām, aizkavē ziedēšanu un bumbuļsīpolu nobriešanu, kā arī tad tie ziemā sliktāk uzglabājas.
- Ar kūtsmēsliem regulāri mēslotās augsnēs mikroelementu parasti pietiek.
- Visus papildmēslojumus būtu ļoti vēlams dot tikai šķidrā veidā. Vēl ir pieejami šķidrie kompleksie mēslojumi, kurus var izmantot izsmidzinot ar miglotāju uz lapām. Bet, ja nav citu variantu, var uzbērt un cerēt uz lietu.
- Ilgstoša sausuma dēļ augs var ciest ne tikai no mitruma trūkuma, bet arī nespēj uzņemt sev nepieciešamās barības vielas, tad variants ar miglošanu ir visātrākais veids, kā nodrošināt augam vajadzīgās barības vielas.